TREĆI ELEMENT/THE THIRD ELEMENT

pozivnica-treci-element-2016

Odluka žirija

Ove se godine na natječaj „Teći element“  prijavilo 105 autora sa 608 fotografija.  Autori su iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije, Rusije i Sjedinjenih Američkih Država. Sve pristigle prijave bile su sukladne Pravilima natječaja i ušle su u postupak selektiranja.  Prijave su predane članovima žirija sa skrivenim identitetom autora;  potpisane su rednim brojem kako bi članovi žirija mogli, neopterećeni  imenom autora, odabrati najbolje fotografije za izložbu.

Žiri je radio u sastavu: Branka Arh, kustosica i povjesničarka umjetnosti, Ervin Dubrović, ravnatelj Muzeja grada Rijeke i Virgil Mlesnita, fotografski autor iz Rumunjske, te je nakon višednevnog pregledavanja prijava odabrao 43 pojedinačne fotografije i 6 kolekcija za izložbu od 49 autora.

Proglašenje pobjednika bit će na svečanom otvorenju  u subotu, 10. rujna u 12 sati u Galeriji Garbas, Rijeka, Užarska 26.

Izložba ostaje otvorena do 17. rujna i može se razgledati radnim danom od 10 do 13 i od 17 do 20 sati te subotom od 10 do 13 sati. Nedjeljom i praznikom galerija je zatvorena.

Popis autora i fotografija odabranih za izložbu Treći element 2016.:

Nada Mršić, Fontana

Zoran Miroševic, Analiza suštine 1

Tomislav Vukić, Kopačevo u ledu

Igor Brajdic, Tišina

Mirko Menalo, Voda gloda

Ingrid Jerković, Oaza mira

Miro Dežulović, Oaza

Mario Radaković, Voda 3

Dario Jurjević,  Ah fontana

Neda Rački – Neravnoteža

Erika Peran,  Put vala

Nives Kocijan,  Kiša s prozora

Zvonko Radičanin,   Spare Time

Miroslav Arbutina,  Mali ribiči

Olga Karlović,  Žeđ

Slavka Pavić, Život u vodi

Željko Orlić,  Zameteni

Jadranka Herak, Mali noćni razgovori

Linda Blažić Mirošević, Winter on the riverside II

Eni Brušnjak, Pollution

Dušan Grbac,  Divuška

Pajo Ilić,  Brzaci Drine

Siniša Skenderija, Zvončići

Ljubiša Maran,  Štrand zimi

Zvonimir Tanocki,  Ribari na Savi 13, 14, 15 i 16

Roman Kadarjan, Odsjaj na vodi

Aleksa Srtojković, Durmitor 2

Branimir Karanović, Suveniri

Dinko Neskusil, Burnakapa

Zvonimir Rendeli, Earth eater

Dobrila Martinov,  Blistanje 2

Yulia Gorbunova, The ruins of the fort in the sea

Jadranka Canjuga,  Ledena 2

Jan Valo, One man show

Saša N. Aluševski  „ – – – „

Mihaela Vukelić, Živo i neživo, Kolekcija

Sanja Banika, Rhapsody In Blue

Žaklina Stefanovska,  Sena

Kristina Pleić, Srebrne suze

Kvajo Gordana, Dolinom smrti

Snježana Bratanović,  Žeđ

Dušan Živkić, Treći element 1

Lena Ternovec, Bez naslova 1

Thea Pavlin, Agstanje

Zoran Andonov, Children and flood 1

Maša Drndić,  Bez naziva

Darko Ivošević,  Žega

Dejan Ban,  Odraz

Roberta Malić,  Život

Randy Olson,   Sand Hill Cranes on  Ogallala Aquifer

 

 

Komentari su zatvoreni